Italská kuchyně – jednoduchá, rychlá a plná chutí. Ve spolupráci s šéfkuchařem Romanem Kintlerem (@romankintler) jsme připravili legendární italský recept – spaghetti carbonara. Černý kampotský pepř v nich výjimečně vyniká.
Věděli jste, že není úplně jasné, jak označení spaghetti „carbonara” vlastně vzniklo? Jednou z verzí je, že název byl odvozen právě od pořádného popepření pokrmu, který díky tomu až „zčerná” a pepř na těstovinách vizuálně připomíná drobné částečky popela (v italštině carbone znamená uhlí). Rozhodně se tedy nebojte spaghetti carbonara hojně opepřit. Ravaneō kampotským pepřem navíc přepepřit ani nelze, pepř chuť jídla naopak příjemně zintenzivňuje a rozvíjí.
Ingredience (2 porce):
- 200-250 g čerstvých špaget
- 75 g pancetty
- 2 žloutky
- 2 PL parmezánu + na posypání
- 1 PL olivového oleje
- čerstvě mletý Ravaneō N°01 Kampotský pepř černý
- Ravaneō N°12 Hrubá mořská sůl (na osolení vody na těstoviny a v mlýnku na dosolení pokrmu)
***Sůl a pepř seženete u nás na e-shopu výhodně v setu Dining.
Postup:
- Pancettu nakrájíme na tenké plátky. Na trošce olivového oleje ji opečeme na pánvi dozlatova a dokřupava. Jakmile bude hotová, trochu z ní odendáme stranou, většinu necháme na pánvi.
- Dáme vařit vodu na špagety, dobře osolíme. Špagety vkládáme do vroucí vody a vaříme dle návodu (čerstvé těstoviny, ať už domácí nebo kupované, jsou zpravidla hotové na skus za 1-2 minuty).
- V misce rozšleháme žloutky s jemně nastrouhaným parmezánem, osolíme, opepříme a směs zředíme několika lžícemi vody z těstovin.
- Uvařené těstoviny přidáme do pánve s opečenou pancettou. Promícháme na mírném ohni, odstavíme ze sporáku a ihned vlijeme směs vajíček a parmezánu. Rychle (ale opatrně) mícháme do chvíle, než směs obalí špagety a jakoby lehce zatuhne.
- Ihned servírujeme. Na závěr ještě posypeme zbylou opečenou pancettou, nastrouhaným parmezánem a hojně opepříme černým kampotským pepřem. Buon appetito!
Italská kuchyně je pro nás velkou inspirací, o tom jsme se nedávno trochu rozepsali na Instagramu. Často také odkazujeme na koncept slow food, který vznikl právě v Itálii. Základní myšlenkou slow food je, že jídlo je druh zážitku, jedna z forem setkávání se s rodinou a přáteli. Slow food se soustředí na kvalitu ingrediencí, proces přípravy pokrmu a atmosféru prostředí, v němž je pak jídlo podáváno a konzumováno.
My v Ravaneō vnímáme, že má-li být jídlo skutečně zážitkem, musí být věnována dostatečná pozornost a péče všem těmto fázím, včetně fáze dochucení jídla. Naším cílem je důležitost kvalitního dochucování vyzdvihnout a proměnit ho ve váš oblíbený rituál #tastetheritual.